ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

BURDAN YAK

04 Temmuz 2024

habibtaskin

Niye bana böyle bakıyorsunuz? Dünyanın düzenini ben bozmadım ki. Sınıflı toplumlardan başlayarak bozulmuş. Gelenek haline getirilmiş, düzenin bozuk oluşundan iktidarlarını koruyanlar her türlü olanaklarıyla baskısını, zulmünü, entrikalarını kendi insanlarına uyguladılar. Kendi yasalarını keyiflerine göre yaptılar. Dünyada seçim diye bir kural koydular. Adına demokrasi denildi. Bu demokrasi her kılıktan kılığa girip çıktı. Bir avuç emperyalist, kapitalist kendi ülkelerinde ve diğer ülkelerde yaşayanlara ayar çekmeye başladılar. Bu ayarda bizim istediğimiz kadar özgürsünüz. Sınırlarınızı aştığınızda kanunlarla yasalar önünde ezer geçeriz sizleri demeye getirdiler. Daha çok aşarsanız infaz edilirsiniz ile gözdağı verilmeye çalışıldı. Her olanak onlar için yeryüzünde vardır. O olanak işçiler, yoksullar, ezilen kesimler için yoktur. Senin alacağın aylığı, soluyacağın havayı, karnının doyacağı, her türlü yaşam hakkını belirlerler. Hakkını arayamazsın, neden mi? Seni oyunlarıyla bölmüşler. Birbirine güvenmeyen, öfkeye yönelik, bencil bir insan türü yaratıldı dersek yanlış olmaz. Bizler lağım çukurundan çıkmamız için mücadelenin ortaklaşmasını sağlamalıyız. Kolektif yaşam tarzını oturtmalıyız. Vakit geç değildir. Gelecek bizlerin ellerindedir. Hüseyin Habip Taşkın
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0